.............

| | | | | | | | |
 
| | | |
_________________________________________________________________________________________________________
 
  Od nepočátku do nekonce
České Derby
Výlet na Bezděz
Zkouška ZOP
Výchova a výcvik
Peet a voda
Výstava - Jelenia Góra
Výšlap na Říp
Eurodog 2005
Výstava - Walbrzych
Výcvikový víkend - Chrudim
Montenegro cup
Zkouška ZPU -1
Víkend s Cane Corso 2005
Hannibal Rising

Víkend zábavy a řádění s pejsky


 

Klubová výstava Amstetten + Evropská výstava Tulln - Rakousko - 4.-5.6. 2005

Letošní Evropská výstava měla místo konání v Rakouském Tullnu a proto mě napadl docela dost bláznivý nápad jet se tam s Peetem "podívat". Věděla jsem, že v silné konkurenci Italských psů nemáme jedinou šanci ale proč to nezkusit? Je to "za rohem" a stejně bych se tam jela podívat tak proč už toho mého chudáčka utýraného nevzít s sebou. Kdybych však jen tušila co mě bude čekat...

Abych stihla první uzávěrku a ulevila své pěněžence "jen" o 65 eur jsem vyplněnou přihlášku poslala emailem a peníze zaplatila převodem z účtu. Čas plynul a já pořád čekala na vstupní list. Byla jsem klidná až do té doby, kdy jsem zjistila, že všichni ostatní už ho mají (i když posílali několik týdnů po mě)! Tak jsem napsala další email-opět bez odezvy. A tak začala hromada telefonátů a vyřizování (tímto musím poděkovat Pavle a její kamarádce, které mi vše vyřídily). Velice "milá a ochotná" paní starající se o chod výstavy však měla vždy jednoznačnou odpověď: Nic tu nemáme, ani přihlášku, ani platbu!" A co dál? Poslala jsem přihlášku znovu ale tentokráte poštou. A výsledek? Ani tato přihlška prý nedorazila. Připadala jsem si jako naprostý hlupák, který není schopen odeslat jednu jedinou přihlášku. Opět nastalo telefonické vyřizování a zařizování. Také jsem si naivně myslela, že důležité dopisy se posílají doporučeně aby se dalo dohledat, zda na místo přišel nebo nepřišel. Ano dohledat se to možná dá ale vyřízení trvá nejméně měsíc takže bych se to dozvědala až po konání výstavy a ještě bych za to musela platit. Takže tato možnost selhala. Byla jsem tak naštvaná, že se mi tam ani nechtělo jet ale abych jim za tu jejich ochotu dávala ještě sponzorské dary? To teda ne! Peníze totiž z účtu samozřejmě odešly. No prostě paní z Rakouska nám pořád říkala, zavolejte za pár dní, máme toho tu hodně, třeba to najdu. Takhle to pokračovalo dál a dál, týden za týdnem až nám "milá" paní řekla, ať už se neobtěžujeme, že je stejně po uzávěrce a že máme smůlu, nic tam nemají... Tak tomu říkám podpásovka! Tak jsme přmýšleli jak to řešit dál. Už jsem se chytala do spořitelny optat se jestli to skutečně došlo na místo a v tom ...pošťačka přinesla poštu a spolu s ní i VSTUPNÍ LIST!!! Abych pravdu řekla, koukala jsem na to jak na zjevení. Nevím, co způsobilo. Že by jim to tam najednou s dvouměsíčním zpožděním přišlo??? A nebo to způsobil poslední telefonát, kdy se "milá" paní musela s donucením konečně představit??? Vsázela bych spíš na variantu B. Ale čert to vem, mohli jsme se připravovat na cestu. Ještě jsem se dozvěděla, že všichni ještě v sobotu míří na klubovku rakouského moloss klubu tak jsem ji také ještě přihlásila.

Nastal den D a mohlo se vyrazit. Jela jsem spolu s Pavlou, Peekem a se Zdenkem ( Pavly manžel a hlavně náš osobní řidič). Jeli jsme hned v sobotu brzy ráno. Místo konání klubové výstavy jsme našli, i když s menšími problémy, celkem v pohodě. S postupujícím časem a naším nástupem do kruhu se začalo i kazit počasí až nám začalo pršet a nepřestalo až do večera. Klubovou výstavu posuzoval pan Pepe Alessandra (I). Rozhodčí to byl vskutku "na slovo vzatý" jen kdyby ty caníky měl alespoň trochu v lásce! Prohlašoval, že jsou jak Adamsova rodina a skoro všichni odcházeli s VD že to jsou boxeři! I my si zasloužili VD (ani ne tak příslušností k boxerům ale opět kvůli ladným Peetovým pohybům). Počasí mizerné, rozhodčí mizerný, který o CC prohlašuje, že to jsou "BASTARDI". Sám prý chová čivavy nebo něco takového. Takže výběr rozhodčího na jedničku! BOBa vyhrála Chilli. Po skončení výstavy jsme se vdali do Tullnu. Večer jsme poseděli v karavanu paní Bajerové, povídali jsme, pojídali a popíjeli. A ráno hurá na Evropu.

Caníků bylo přihlášeno asi 114, což je u nás naprosto nepředstavitelné číslo (alespoň pro mě). Bylo opravdu na co se dívat. Všude kolem nás byli -podotýkám OPRAVDOVÍ -caníci, jeden hezčí než druhý. Smozřejmě měli své chybičky ale byli to příslušníci jednoho plemene a to né jen papírově jak se stává u nás v ČR. Posuzoval pan G. Vandoni, člověk který stál u zrodu plemene. Jediné co bylo trochu prazvláštní, že měl v kruhu naprosto "nelegálně" pomocníka a to pana Mariána de Chicco, chovatele ze stanice Della Porta Dipinta, který mu celou dobu posuzování pošeptával do ouška. Cožpak je pan Vandoni nesvéprávný????? Ale takovéto věci nemá smysl řešit. Posuzování bylo dlouhé i když caníci byli rozděleni do dvou kruhů. Trvalo to až do odpoledne. A jak jsme dopadli? Nejlépe z naší celkem početné výpravy dopadl Peek - brácha Peeta, který z 11caníků dokázal všechny soupeře zanechat za sebou a získat tím známku V1 a titul CACA!!! Super úspěch! My opět VD (13 konkurentů). Známka "nic moc" ale na to z jaké výstavy a konkurence...myslím, že se nemáme za co stydět. A hlavně mi pan Vandoni říkal, že se mu Peet líbí a že má takový typ psů rád! Jen těch "pár" našich "drobností"... Ale troufnu si říct, že tam byli i horší jedinci! BOBa na této výstavě vyhrál veterán Bayron-vynikající pes na svůj věk ve vynikající kondici. Takže super zakončení-hlavně když po jeho vhlášní doslova a do písmene "zesral" celý výstavní kruh... (je nahoře na obrázku)

Opět jsme s Peetem strávili pěkný víkend s nádhernými pejsky a uřčitě kdo tam byl (alespoň na čumendu) tak neprohloupil! Je však zajímavé, a svědčí to o úrovni našich chovatelů, že ač to bylo takřka za rohem přijelo se podívat na Evropskou a hlavně Italskou špičku jen hrstka chovatelů z Čech! No a co dál? Příští rok se bude konat v Polské Poznani tentokráte dokonce Světová výstava psů takže možná....alespoň na čumednu...To si přeci nemůžu nechat ujít!

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno................................................................ webdesign ©2007 ELry.....