.............

| | | | | | | | |
 
| | | |
_________________________________________________________________________________________________________
 
  Od nepočátku do nekonce
České Derby
Výlet na Bezděz
Zkouška ZOP
Výchova a výcvik
Peet a voda
Výstava - Jelenia Góra
Výšlap na Říp
Eurodog 2005
Výstava - Walbrzych
Výcvikový víkend - Chrudim
Montenegro cup
Zkouška ZPU -1
Víkend s Cane Corso 2005
Hannibal Rising

Víkend zábavy a řádění s pejsky


 

PEET A VODA

Abych Vám nepsala jen zážitky z různých akcí, rozhodla jsem se, že Vám občas přiblížím Peetův názor na různé aktivity. Tentokrát to bude voda a plavání.
První setkání s vodou mimo misku byl déšť. Moc radostně nevypadal, když jsem ho tahala z autobusu, jehož dveře se pomalu ale jistě zavíraly, do toho odporného lijavce. No ale první krůček jsme zvládli-autobus odjel bez Peeta. Časem si na déšť (zprvu ne moc dobrovolně) zvykl. Dnes už má při procházkách v dešti takové zvláštní stavy euforie projevující se neovladatelnou hravostí. Dovedete si nejspíš představit jak po takovýchto procházkách vypadá moje oblečení…
Další setkání s vodou bylo ve sprše-podmínkou je Peetečkův zablácený podvozek. Ze začátku v této proceduře nenácházel zálibu, ale za to teď se ve sprše přímo vyžívá. Vodu chlemtá, chytá, hrabe…Nejhorší na tom je, že se mu to tak líbí, že pokaždé, když se jdu osprchovat, musím nejdříve odstranit Peeta marně čekajícího na vodní radovánky!

No a teď to hlavní-Peet a koupání v rybníku. Poprvé se koupal někdy v únoru! Samozřejmi že nedobrovolně. Šli jsem po hrázi rybníka, měla jsem ho na vodítku ale řekla jsem si, že přeci není tak hloupý aby tam skočil a pustila jsem ho. Hloupý byl. Ani jsem se nestihla nadechnout a už tam byl. Propadl se do zbylků ledu. Vynořil se, chitil se ledové kry a nevěděl jak vylézt. Už jsem pro něj chtěla lézt ale díkybohu to zvládl sám. Naštěstí bylo na únor tak teplo, že to náš bytečkový zhýčkanec neodmarodil (také jsem ho osušila skoro vším co jsem měla na sobě takže je spíš div, že jsem to neodmarodila já). Ještě k tomu dodám, že po příchodu domů, kdy já byla ještě v šoku, zalezl do sprchy a čekal…(Nezabili byste ho?)

Další koupání jsem odložila na příhodnější roční období. Byla jsem zvědavá jak bude po předchozí zkušenosti reagovat. Byl velmi nadšený. Ve vodě skáče jako klokánek. Na souši pak nikdy nezapomene „osprchovat“ všudypřítomné nudisty, kteří se „nudí“ zrovna v místě, kde je nejlepší přístup k vodě.

S plaváním je to o trochu horší. Jelikož náš největší rybník z celé Prahy je zaručeně i tím nejšpinavějším (nánosy bahna končí necelý metr pod úrovní hladiny), není k této aktivitě uzpůsoben. Vyrazili jsem proto o trochu dál. Tam už Peet přestal býti hrdinou a držel se hezky při kraji. Když cítil, že mu mizí pevná zem pod nohama, začal si pro jistotu lehat. To asi aby se při tom topení netrápil moc dlouho. Dokonce jeho odpor k plavání došel tak daleko, že zapomněl na pravidla správného gentlemana (nebo snad gentledoga?) a hozené klacky do vody si nechal donést ke břehu malou fenečkou a tam jí klacky sprostě ukradl. No hrůza!!! Zkoušel to i s fenkou boxera (které říkali Pepo) ale tam už mu to tak lehce neprocházelo. Smůla. Po těchto příhodách jsem se rozhodla vzít osud do vlastních rukou. Vyhrnula jsem si kalhoty (voda není zrovna příhodná ke koupání lidí ale pejskové potom žádné problémy nemají) a šla jsem učit psa plavat. Připadala jsem si dost exoticky, protože okolo rybníka chodí mnoho lidí. A jak jsem se i doslechla si všichni myslí, že pejskové plavat umí. Tak nevím, co to teda doma mám? Výsledky to mělo. Zprvu jen velmi ale opravdu velmi zvláštním způsobem ale začal plavat. Pak už stačilo jen procvičovat. Doufám, že už mu příští rok nebudu muset dávat plavecké hodiny znovu. Byla jsem po nich totiž vždy mokřejší než ta samotná voda.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno................................................................ webdesign ©2007 ELry.....