.............

| | | | | | | | |
 
| | | |
_________________________________________________________________________________________________________
 
  Od nepočátku do nekonce
České Derby
Výlet na Bezděz
Zkouška ZOP
Výchova a výcvik
Peet a voda
Výstava - Jelenia Góra
Výšlap na Říp
Eurodog 2005
Výstava - Walbrzych
Výcvikový víkend - Chrudim
Montenegro cup
Zkouška ZPU -1
Víkend s Cane Corso 2005
Hannibal Rising

Víkend zábavy a řádění s pejsky


 

"ZOP" - ZÁKLADNÍ OVLADATELNOST PSA

A už je to tady. Náš dosavadní výcvik jsme v neděli 7.11.2004 u nás na cvičáku v Hloubětíně potvrdili úspěšným vykonáním naší první (snad ne i poslední) zkoušky a to Zkoušky Ovladatelnosti Psa. Už od rána bylo pěkně ošklivé počasí, které občas doprovázel dosti otravný déšť. Na cvičák jsme měli dorazit do půl osmé a tak jsem nelenila a přijela už před čtvrt- samozřejmě jediná. Ale dočkali jsme se, zapsali jsme se, no a po deváté se začalo. První šly na řadu stopy u zkoušky ZPU-1. Po stopách už jsme přišli na řadu i my. První cvik přivolání, poté poslušnost jednotlivě a poté cviky skupinové a speciální. Na ZOPce se nás sešlo 13 (z toho 3 corsy).

A jak nám to s Peetem šlo? No v tréninku je to o dost lepší. Byl pěkně otrávený z toho neustálého čekání. Pořád z auta, poslouchat, do auta, nudit se a spát, a zase z auta a tak pořád dokola. Nejlepší bylo, že se zrovna rozhodl, že vůbec netuší co je to povel K NOZE. No a největší náplní této zkoušky je chůze u nohy-tu ještě jakž takž zvládal- a obraty-no o tom už se radši zmiňovat nebudu…Co se mu povedlo bylo přivolání. Dokonce i cvik VOLNO který je toho součástí. Krásně odběhl, přiběhl, předsednul aniž by o mě zaparkoval jak to má normálně ve zvyku. No až na ten následný povel K NOZE. V poslušnosti krásně zvládl cviky SEDNI, LEHNI, VSTAŇ. I odložení zvládl za plný počet bodů i když jsem v tom krásném počasí měla trochu obavy. Po dobu, co byl odložený cvičila jeho sestra Gina. Bohužel jí to moc nebavilo tak to alespoň z mého pohledu svým tempem celkem prodlužovala (příště to bude určitě lepší!!!). Peet už se tam taky nudil. Urputně jsem ho hypnotizovala očima aby zůstal na místě. Naštěstí to vydržel. Ve skupinové části opět chůze u nohy nic moc, obraty hrůza, sedni, lehni, vstaň na 100%. Při chůzi po nepříjemném materiálu nám paní rozhodčí strhla 2body-prý se bojí a je nejistý. Zajímavé, že jsem si toho nikdy nevšimla, když sám od sebe vymetá každý bordel co najde. Jen mi tam něco přeskočil, protože se mu smekla noha, ale paní rozhodčí má přeci vždycky pravdu a dva body nás nevytrhnou. Nemůžu si ale stěžovat! Paní rozhodčí byla velmi milá a hodná a přihlížela k plemenné příslušnosti. Vše se tedy až na počasí vydařilo a zkoušku máme. Hurá!

Pro ty co neví co v takové ZOPce je uvádím seznam cviků s naším počtem dosažených bodů.

1.Cviky základní: přivolání (volba ze dvou variant-ke mně s předsednutím, nebo za pochodu k noze psovoda) 9bodů
ovladatelnost na vodítku (chůze u nohy, obraty za pochodu i v klidu) 9bodů
ovladatelnost bez vodítka 9bodů
sedni, lehni, vstaň (na vodítku) 10bodů
dlouhodobé odložení 10bodů
celkem za první část 47b (z 50)

2.Cviky skupinové a speciální: ovladatelnost na vodítku 8bodů
sedni, lehni, vstaň 10bodů
odložení ve skupině 10bodů
přenesení psa psovodem a cizí osobou 10bodů
chůze po nepříjemném materiálu 8bodů
celkem za druhou část 46b (z 50)
takže celkem 93 bodů ze 100

Tak si myslí, že se nemáme za co stydět.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno................................................................ webdesign ©2007 ELry.....