.............

| | | | | | | | |
 
| | | |
_________________________________________________________________________________________________________
 
  Od nepočátku do nekonce
České Derby
Výlet na Bezděz
Zkouška ZOP
Výchova a výcvik
Peet a voda
Výstava - Jelenia Góra
Výšlap na Říp
Eurodog 2005
Výstava - Walbrzych
Výcvikový víkend - Chrudim
Montenegro cup
Zkouška ZPU -1
Víkend s Cane Corso 2005
Hannibal Rising

Víkend zábavy a řádění s pejsky


 

VÝCVIKOVÝ VÍKEND V CHRUDIMI

Abychom se také věnovali něčemu jinému než jen výstavám, rozhodla jsem se jet na výcvikový víkend do Chrudimi 24.-26.6 2005. Mělo to být pojato i jako klubová akce našeho klubu ale značnou početní převahu zde měli rotwaileři. Přijela jsem s Peetem už v pátek. Po příjezdu jsem zjistila, že už na místě jeden caník je a to Mája s rodiči a Big Boyem. Po té přijela ještě Jana Pokorná s Nendy (Nora Corso z Máchova kraje). A v tomto složení jsme až do sobotního večera prezentovali caníky. Že by v klubu nebylo více nadšenců do výcviku? Ale abych nezapomněla, ještě zde byl jeden caníka a to domácí Brutus pana Duba.

V pátek večer jsme se domluvili co se bude další den dít. V sobotu ráno, protože jsme věděli, že bude nesnesitelné vedro jsme hned v šest hodin vyrazili na stopy s panem Dubem a Brutíkem. Teda spíš měli jsme vyrazit v šest ale jak to tak obvykle chodí, pan Dub měl neodkladné vyřizování (s běhavkou na záchodě ) tak jsme vyrazili o trochu později.

Nendy je náruživá stopařka takže dobrý, Peet je frajer a je pro něj zbytečné dát nos k zemi a aspoň jednou čuchnout-ale po lomu už se taky trochu zpamatoval a Biggy byl poprvé, neviděla jsem je ale taky to zmákli. Jak jsem viděla Brutíka tak taky občas pěkný lajdák, jako Peet .

Po stopách jsme si caníci trochu zaposlouchali a šlo se kousat. Bylo nás tam strašně moc-hlavně samej rotwík a občas nějakej ovčoun. Takže jsme čekali pěkně ve stínu na kopečku až na nás přijde řada. Jaké bylo však zjištění, že nahoru to šlo lehce ale dolů s běsnícím Peetem, který jak vidí figuranta tak se nezná... no čekala jsem že pojedu po břiše až k nim. Naštěstí jsem to nějak ustála a odkousali jsme.

Pak přijela Pavla a Jarmila na kontrolu tak jsme kecaly a kecaly. Potom už jen vynikající obídek a volno a tak jsme s Janou a Nendy vyrazily do Sečské přehrady na koupání.Byla to nádhera a super osvěžení. Po tom vedru jsme si to zasloužily. Pesani se vyblbli a my osvěžily. Když jme se vracely z vody začínala pěkná bouřka a po cestě zpět na cvičák nás chytil pořádný slejvák.

Večer se opět dělaly obrany ale ty jsme už vynechaly. Přijela však paní Bajerová, Sandra, Jana s Ozzym a Tryšou a Markéta s Geezrem a klobásou a samozřejmě jejich doprovody. Zakousali si-teda jejich pesani a šlo se papat. Bylo vynikající prasátko, které se na roštu opalovalo už značnou dobu předem. Bylo opravdu MŇAM! Večer hrála hudba a opět jsme kecali a kecali. A jelikož se šlo ráno opět v šest na stopy tak jsme to s Janou zabalyly celkem brzo-asi v jedenáct. Paní Bajerová s manželem a Siskou zase večer odjely domů ale Geez a Ozzy s Tryšou a páníky zůstaly do neděle.

Takže ráno opět stopy tentokrát s paní Bezdíčkovou, která se se svým rotwailerem kvůli zdravotním problémům nemůže věnovat obranám a tak se zaměřili speciálně na stopařinu. Peetovi jsem ráno v autě nabídla jen tak na ukázku kousíček párku (trochu nazelenalého ale vůbec úspěch, že se mi je podařilo přes to vedro-v autě-uchovat alespoň v trochu poživatelném stavu) abych ho správně na tu stopu navnadila ale zatvářil se tak že si to můžu strčit někam. Tak jsem čekala, že to zase dopadne otřesně a ono vůbec. Šel moc hezky! Už ho podezřívám, že mi to dělá naschvál, protože když jdeme sami, tak je to naprosto otřesné a když jdu s někým, kdo by mi poradil co s ním tak jde jak nějakej bladhaund. Potvora jeden . Všem to ostatně šlo moc hezky, dokonce i Tryše, která taky viděla stopu poprvé. Taky byly ideální podmínky, akorát vlhké a nakrátko posekané letiště.....co bych za to tady u nás dala. Tady je to samá řepka, šťovík, kukuřice, slunečnice atd.

Po stopách se šlo na snídani a potom na poslušnost. "Poslouchalo se" podle zkoušky ZZO takže cviky jako dlouhodobé odložení, chůze u nohy, polohy, obraty, odložení za pochodu, volno + přivolání atd. S Peetem jsme šli na řadu až jako poslední a zrovna zase začínaly dole pod pláckem, kde jsme cvičili, obrany ale naštěstí to nějak ustál (nebylo na ně vidět ale byli celkem dobře slyšet) a moc nekravnul a tak jsme s 58 body z šedesáti získali nejv. počet bodů (Ozzy měl 57 ) a tím jsme si zasloužili pohár za nejlepší poslušnost.

Pak opět kousáníčko. Tentokráte jsme narazili na posledního figuranta, na kterého jsme den před tím nekousali a konečně to stálo trochu za to a Peet si to užil. Po obranách obídek a s paní Bezdíčkovou jsme probraly jednotlivě ty naše ranní stopičky a poradila nám co bylo špatně a jak pokračovat dál. Pak už společné focení všech zbylých účastníků, vyhlášení a rozdání našich pohárků-jak už jsem psala Peet za poslušnost a Ozzy za nejlepší obrany - a pak už jen cesta domů.

Tak si mylsím, že víkend byl až na počasí celkem fajn a stálo to za to tam jet. V září se bude konat další tento víkend tak uvidíme, jestli nám to vyjde a pojedeme si zase trochu zatrénovat v jiném prostředí než na našem cvičáku.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno................................................................ webdesign ©2007 ELry.....