.............

| | | | | | | | |
_________________________________________________________________________________________________________
 
 

Co se u nás děje

   
 

28. 9. 2011: S Míťou jsme se zúčastnily Memoriálu Františka Karase v Rakovníku. Nastoupily jsme v kategorii ZZO spolu s dalšími 19 závodníky. Ze závodů mám trochu rozporuplné pocity :-/ na jedné straně velká spokojenost s naším výkonem - jedna ze tří nejlepších poslušností - 59 bodů z celkového počtu 60 bodů, na straně druhé rozladěnost nad posuzováním prvního speciálního cviku "přivolání za ztížených podmínek". Pokud pes na povel volno odběhl a na přivolání okamžitě reagoval, ale během volna si nešel hrát do skupinky psů a lidí s míčem, tak byl velmi tvrdě penalizován, na čemž jsme bohužel skončily s nadějemi na krásné umístění i s Míťou :-) Pes který si hrál a jen velmi neochotně k pánovi přišel až na opakovaný povel dostal téměř plný počet bodů. Přijde mi trochu nelogické trestat psa na závodech poslušnosti za poslušnost ... ale holt maminka a rozhodčí mají vždycky pravdu ;-) S celkovým počtem 81 bodů jsme tedy skončily na 5. - 6. místě, kdy se pak paní rozhodčí rozhodla, že o pořadí rozhodne lepší výsledek ze speciálních cviků ... takže konečné 6. místo z 20 závodníků. Nakonec ani při losování ceny za "nejlepší poslušnost" jsem neměla štěstí na "tu správnou sirku" ... holt když se daří, tak se daří :-)
Ale co, podaly jsme krásný výkon, Míťky poslušnost zaujala všechny včetně samotné paní rozhodčí, v další řadě si pochopitelně vážím toho, že jsem pro ní přednější než cizí lidé a psi a rozhodně jí nebudu "nutit" aby si s nimi musela hrát ... a pro příště si raději vyberu závody, kde bude posuzování výkonu více objektivní :-)

 

21. 8. 2011: Zpátky doma z dalšího a letos konečně posledního výcvikového tábora, kde se nám s Míťou podařilo složit další pracovní zkoušku a to BH :-) Výkon mohl být lepší ale i tak mám velkou radost, že máme tuto - minimálně pro nás velmi uspávající :-) - zkoušku za sebou. Tak a teď uvidíme co zmákneme dál ;-)

12. 8. 2011: Peet oslavil své 8. narozeniny! Stále v plné síle a kondici :-) Je to naše zlatíčko, kašpárek, pan mazánek ... doufám, že tu s námi bude ještě hodně dlouho! Neumím si představit život bez něj ...

20. 7. 2011: Po veeeeeelmi dlouhé pauze přináším alespoň jednu velkou novinku - dne 15. 7. 2011 Míťa složila zkoušku ZPU-1 se 139 body z celkového počtu 150 a tedy na známku Velmi Dobře. "Výborná" nám bohužel utekla o pouhý jeden bod ... škoda, ale i tak jsem velmi spokojená a přiznávám, že ani takovýto výkon jsem nečekala :-) Stopu jsme zvládly na 15 bodů z 20, na poslušnosti jsme ztratily opravdu jen pár bodů za mírné nepřesnosti a dokonce i metrovou překážku naše "chromajzle" přeskočila i když jí viděla po druhé v životě. Je to zkrátka holka šikovná :-)

 

__________________________________________________________________________________

Archív novinek v roce 2010
Archív novinek v roce 2009
Archív novinek v roce 2008
Archív novinek v roce 2007

Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno................................................................ webdesign ©2007 ELry.....